Wersja PHP 7.4!


Hosting

PHP jest językiem programowania, w którym napisane są najpopularniejsze systemy CMS, np: WordPress, Joomla czy Magento. Ciekawostką jest również to, że Facebook poniekąd również został napisany w tym języku. 

28 listopada została wydana kolejna aktualizacja popularnego języka PHP, a mianowicie wersja 7.4, w której poprawiono zapis nowych funkcji, bezpieczeństwo oraz szybkość działania. PHP 7.4 jest szybszy od poprzedniej wersji o 10%, a od wersji 5.6 aż o 195%! 

Dla większości właścicieli stron internetowych najbardziej zauważalną rzeczą jest prędkość wczytywania się witryny. Im nowsza jest wersja PHP tym proces jest szybszy oraz bardziej wydajny. 

Można to porównać na przykładzie wersji PHP 5.6, a 7.x. Po przejściu z wersji 5.6 na wersję PHP 7.x prędkość ładowania może zmaleć nawet do 1,5 sekundy! Warto na bieżąco aktualizować swoją wersję PHP, ponieważ skrypt nie tylko przyśpiesza, ale również usuwane są stare, przestarzałe funkcje.

W AttHost.pl można bardzo łatwo sprawdzić oraz zmienić wersję PHP. Wystarczy zalogować się do panelu klienta, a następnie przejść do zakładki strony WWW i obok swojej witryny kliknąć przycisk edytuj. W konfiguracji można wybrać wersję PHP od 5.2 aż do najnowszej – 7.4! Dla systemów CMS (np: WordPress, Joomla itd.) zaleca się z korzystania jak najnowszej wersji!