Tworzenie Fanpage’a na Facebooku


Facebook

Nikomu nie trzeba udowadniać, że Facebook jest najbardziej znanym portalem społecznościowym w Polsce. Chociaż korzysta z niego ogrom ludzi w różnym wieku, najpopularniejszy jest wśród ludzi młodych. Facebook nadaje się nie tylko do dzielenia się swoim życiem z przyjaciółmi czy rodziną, ale także do promowania firmy, niezależnie od profilu działalności. Czytając ten artykuł dowiesz się jak stworzyć fanpage, a tym samym jak zrobić pierwszy krok w kierunku wykorzystania Social Media w celach marketingowych.

Prowadząc firmowy fanpage na Facebooku ułatwiasz swoim klientom podążanie za aktualną ofertą, a także zapoznajesz z nią tych potencjalnych. Koszty prowadzenia takiego fanpage’a są zależne od tego czy będziesz dodawał aktualności samemu czy zlecisz to firmie zewnętrznej, a także od tego czy zdecydujesz się na płatną reklamę. Niezależnie od tego w jaki sposób będziesz prowadził swój fanpage, pamiętaj że ograniczenie się tylko i wyłącznie do jednego kanału informacyjnego nie przyniesie zamierzonego efektu.

Pierwszym krokiem – zaraz po zalogowaniu – jest rozwinięcie menu poprzez kliknięcie odwróconego trójkąta w prawym górnym rogu ekranu i wybranie opcji „Utwórz stronę”

Następnie wybieramy rodzaj naszego Fanpage’a, żeby pomóc Facebookowi odpowiednio nas skatalogować.

blog1

Kolejnym krokiem jest wypełnienie podstawowych danych naszej firmy oraz kliknięcie przycisku „Rozpocznij”

bllog1

Teraz możemy przejść do konfiguracji naszego Fanpage’a. Pierwsza zakładka – informacje – powinna zwięźle określać charakter naszej strony na Facebooku.

blog1

Zdjęcie profilowe, a także zdjęcie w tle odgrywa znaczącą rolę w przyciągnięciu potencjalnych klientów, ponieważ wywołuje określoną reakcje u odwiedzających. Oznacza to, że poprzez odpowiednie zdjęcie wywołujemy odpowiednie myśli. Nieodpowiednie dobranie owych zdjęć zatem może nam równie dobrze pomóc jak i zaszkodzić.

blog1

Osobiście z nie korzystam z opcji dodania strony do zakładki ulubione, ale być może komuś się przyda.

blog1

Określenie jak najdokładniejszej preferowanej grupy odbiorców naszego fanpage’a wpływa na szybsze i dokładniejsze wyszukiwanie naszej strony przez grupy docelowe klientów, na których tak naprawdę nam zależy.

blog1

Po zapisaniu naszej konfiguracji nasz fanpage jest gotowy.