Podstawowe błędy na stronie www


Inne

Nie myślałeś/aś czasami dlaczego Twoja strona internetowa nie przynosi rezultatów w postaci nowych odwiedzających lub wzrostu sprzedaży produktów? Niektórzy goście na witrynie spędzają tylko kilka sekund, a następnie wychodzą i zazwyczaj już nie wracają. Powodem tego może być słabo zoptymalizowana strona internetowa, nieaktualne treści lub zbyt duża liczba reklam. Warto przy tworzeniu witryny lub aktualizacji ,,zamienić się” rolami, z administratora na użytkownika i zastanowić się co tak naprawdę podoba się użytkownikom korzystających ze strony internetowej. 🙂

Pierwszym podstawowym błędem słabo działającej strony internetowej jest optymalizacja. Trzeba zadbać o prędkość wczytywania się swojej witryny, ponieważ nikt nie lubi czekać aż strona się załaduje. Zazwyczaj problem leży w zbyt dużej ilości pluginów, ciężkich grafik, dużej ilości przekierowań czy brak pamięci podręcznej przeglądarki. Od czasu do czasu polecamy przejrzeć nieużywane pluginy oraz szablony i je pousuwać. Dodatkowo do WordPressa warto zainstalować wtyczkę WP Super Cache, a do Joomli oraz Prestashop warto aktywować funkcję cache.

Drugim podstawowym błędem jest brak posiada strony internetowej w technologii RWD (Responsive Web Design). Większość starszych stron nie jest przystosowana do wyświetlania responsowynych stron internetowych. Witryna, która nie posiada technologi RWD ma zazwyczaj problem z wyświetlaniem nawigacji, przycisków czy nawet samych treści. Również administratorzy, którzy posiadają nowo utworzone strony za pomocą jakiegoś oprogramowania np: WordPress są narażeni na szablony, które nie są responsywne. Dlatego trzeba zwracać uwagę na to co instalujemy lub tworzymy, bo ruch z urządzeń mobilnych to około 50% odwiedzin strony internetowej. Zwłaszcza, że mamy XXI wiek i technologia sprawnie idzie do przodu.

Trzecim podstawowym błędem jest błędny wygląd oraz treść strony. Jeśli nasza strona internetowa jest firmowa to należy dopilnować, aby zawartość była aktualna, sensowna oraz zachęcająca. Niekiedy, gdy przegląda się jakieś strony firmowe można doszukać się ogromnej ilości tekstu, nieczytelne czcionki, błędne dobrane kolory czy niepasujące, słabej jakości grafiki. Warto zadbać o tak podstawowe rzeczy, ponieważ strona internetowa reklamuje Twoją firmę 365 dni w roku. Podobnie się tyczy to pozostałych stron internetowych jak np: niebezpieczne ze względu na reklamy zachęcające do kupienia jakieś subskrypcji. Podobnie jest z pozostałymi witrynami. Jeśli administrator napcha zbyt dużą ilość reklam na swojej stronie to trzeba mieć na uwadze, że potencjalny odwiedzający może się zniechęcić.

Piątym podstawowym błędem jest nieprofesjonalna domena np: darmowa – mojastrona.darmowadomena.pl. Warto wydać parę złotych rocznie w celu kupienia normalnej domeny jak np: mojastrona.pl. Używanie darmowej domeny wiąże się również z trudnością zapamiętania oraz gorszymi wynikami w sieci. Myślę, że można również poruszyć w tym punkcie temat poczty. Kolejnym błędem jest nieużywanie poczty z domeny, którą posiadamy. Mając sklep czy forum za każdą rejestracje system dziękuje użytkownikowi wysyłają email. Mało profesjonalnie wygląda wiadomość od sklepu czy forum wysyłając go z prywatnego emaila, np: mateusz123pl@xx.pl. Warto, więc poprawnie skonfigurować pocztę tak, by wiadomości były wysyłane jako sklep czy forum, np: kontakt@mojastrona.pl.

Myślę, że choć trochę udało się przybliżyć rażące błędy stron internetowych. Warto przejrzeć swoją witrynę i zastanowić się czy jest przyjazna użytkownikom, bo to dla nich jest głównie jest tworzona. Jeśli jesteś klientem AttHostu i masz problemy ze stroną internetową to skontaktuj się z nami na poniższy adres email!

📩 pomoc@atthost.pl