Jak wyłączyć komentarze w WordPressie?


WordPress

 

Komentarze są często kłopotem dla prostych stron, które używają szablonu z obsługą komentarzy. Jeżeli nie chcesz mieć problemu np. ze spamem wysyłanym przez formularze, możesz je w prosty sposób wyłączyć lub modyfikować.

Poniżej przedstawiamy, jak skutecznie zarządzać komentarzami w WordPressie.

Wyłączenie opcji komentowani możliwe jest poprzez kliknięcie  „Szybka edycja”, wówczas otrzymasz możliwość wprowadzenia kilka prostych modyfikacji. Nam stricte chodzi o „ptaszek”” Zezwól na komentarze”. Pole to należy odznaczyć, dzięki czemu formularz z komentarzami ukryje się na danej stronie. Taką samą czynność należy wykonać dla wpisów.

image001

W przypadku modyfikacji samych komentarzy, więcej ustawień znajdziesz w Ustawieniach,  następnie Dyskusja.

image003

W przypadku dodawania komentarzy przez użytkowników i wyświetlenia ich automatycznie, możesz zaznaczyć opcję, „Komentarze muszą zostać zatwierdzone ręcznie”, a także „Użytkownicy muszą być zarejestrowani i zalogowani, aby móc komentować”. Pozwoli to na uniknięcie wyświetlania komentarza obraźliwego lub wysłanego przez system spmujący strony. Ten prosty, a zarazem skuteczny zabieg pozwoli Ci uniknąć problemów i późniejszych nieprzyjemnych przygód z usuwaniem zbędnych wpisów  na Twojej stronie.