Hosting współdzielony, VPS czy serwer dedykowany?


Hosting

 

Przed zbudowaniem strony internetowej należy najpierw zainwestować w hosting i tutaj można zacząć się zastanawiać, co wybrać – hosting współdzielony, VPS czy serwer dedykowany. Dla osób początkujących te pytanie może się wydawać bardzo trudne, ale poniżej postaramy się wyjaśnić różnicę pomiędzy hostingiem współdzielonym, VPSem i serwerem dedykowanym.

Hosting współdzielony jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które zaczynają swoją przygodę z WebDeveloperką. Nie muszą się martwić bezpieczeństwiem, kopiami zapasowymi, aktualizacjami serwera czy pocztą, ponieważ takimi serwerami zarządzają administratorzy hostingu. Dobry hosting internetowy powinien posiadać wysoki wskaźnik gwarantowanej dostępności usług, oferować bezpieczeństwo dla swoich klientów, jak najmniejsze limity (transferu, skrzynek pocztowych itd) czy bezpłatną pomoc techniczną. 

Serwer VPS (Virtual Private Server) jest wydzieloną częścią serwera dedykowanego i oznacza to, że na jednym serwerze dedykowanym jest stworzone parę wirtualnych serwerów. Zazwyczaj takim VPSem trzeba samodzielnie zarządzać, instalując na swoim serwerze pocztę, zabezpieczenia czy odpowiednie moduły do zarządzania stronami www. Warto dodać, że każdy klient, który zakupi VPSa ma dostęp roota czyli do uprawnień administratora i może np: samodzielnie wybrać system. Serwer wirtualny ma podobne parametry do serwera dedykowanego, ale jest tańszy ze względu na współdzielenie dedyka. 

Serwer dedykowany jest dla osób, które posiadają ogromne strony internetowe i ,,pożerają” sporo zasobów. W naszej ofercie zarządzanie serwerem dedykowanym jest praktycznie takie same jak zarządzanie hostingiem współdzielonym – wszystko odbywa się przez panel klienta. 

Serwery dedykowane posiadają kilkukrotnie więcej pamięci RAM, większą powierzchnię oraz lepszy procesor i przy zamówieniu dedyka posiada się go na wyłączność. Można trafić na oferty serwerów dedykowanych z samodzielną administracją i zarządza się nimi tak samo jak w przypadku serwerów VPS. 

Podsumowując, najlepszym wyborem jest hosting współdzielony ze względu na to, że administratorzy hostingu zarządzają takim serwerem. Kupując taki plan hostingowy otrzymujemy już przygotowany serwer, który jest zabezpieczony i odpowiednio skonfigurowany, a w dodatku z pomocą techniczną. Serwer VPS jest dla klientów bardziej zaawansowanych, którzy wolą samodzielnie kontrolować swój serwer. Serwer dedykowany działa podobnie jak hosting współdzielony w AttHost tylko posiada kilkukrotne większe zasoby.

Poniżej załączamy link do naszej oferty:

Hosting