Easy Google Fonts


Hosting

Easy Google Fonts to świetna wtyczka udostępniająca nam, aż 700 różnych czcionek, które w prosty i szybki sposób możemy wykorzystać na naszej stronie zbudowanej na WordPress’ie.

Ręczne dodawanie czcionek do WordPress’a nie jest takie proste, ponieważ trzeba modyfikować kod motywu, z którego korzystamy. Warto więc traktować tę wtyczkę, jako must have dla każdej osoby, która ceni swój czas. Co więcej odpowiednio dobrana do motywu czcionka wpływa również na poziom interakcji użytkowników z Twoją stroną.

Instalacja wtyczki

  • Zaloguj się do panelu administracyjnego swojej strony
  • Przejdź do zakładki wtyczki i wybierz z menu Dodaj nową
  • Szukaj “Easy Google Fronts”
  • Kliknij “Zainstaluj”, następnie aktywuj wtyczkę.

easy1

Personalizacja wtyczki

  • Przejdź do zakładki Wygląd i wybierz z menu Personalizacja
  • Jak widzisz pojawiła się nowa opcja- Typography. Przejdź w nią, a następnie w Default Typography.

W tym miejscu klikając “Edit Font” możesz edytować czcionkę akapitów oraz nagłówków.

easy2

Po wybraniu opcji Edit Font pojawia nam się szereg możliwości związanych z personalizacją czcionek. Zmieniając którekolwiek z tych ustawień mamy pogląd w czasie rzeczywistym.

Styles– Style pozwalają nam na wybieranie konkretnej czcionki, określenie jej wagi, sposób jej udekorowania, a także transformację wielkości liter.

easy3

Appearance– Wygląd pozwala nam na zmianę koloru czcionki, koloru tła, wielkości czcionki, odstępu między liniami i odstępu między literami.

easy4

Positioning– Pozycja pozwala nam na ustawienie marginesów oraz wielu innych opcji pomagających odpowiednio rozłożyć tekst na stronie.

easy 5

 

 

Powodzenia w doborze czcionek idealnych 🙂