Dlaczego warto dodać Favicon do strony opratej na platformie WordPress?


Hosting

Favicon, czyli ikona strony to mały obrazek widoczny tuż obok tytułu strony w oknie naszej przeglądarki. Ikona strony przede wszystkim buduje rozpoznawalność Twojej marki w internecie. Ludzie łatwiej zapamiętują właśnie tą niepozorną ikonkę, niż tytuł czy adres strony internetowej.

Dlaczego powinieneś dodać Favicon do swojej strony na platformie WordPress?

Jak już zostało wspomniane wcześniej – przede wszystkim buduje rozpoznawalność strony w internecie. Ponadto Favicon bardzo pomaga odwiedzającym Twoją stronę szybko ją zidentyfikować, między innymi w momencie, w którym otwartych jest kilka zakładek.

faviconAttHosst

Im więcej zakładek jest otwartych tym bardziej tytuły stron są zakryte, jednak ich ikony wciąż są widoczne, dzięki czemu możemy szybko przejść do pożądanej witryny.

Dodając skrót do strony internetowej na ekranie głównym smartfonu również jako ikonka domyślnie ustawiany jest Favicon strony.

Jak stworzyć Favicon?

Najlepiej jest użyć logo swojej strony internetowej, żeby wizerunek marki, a tym samym rozpoznawalność była jak najbardziej jednolita. Rekomendowany rozmiar ikony strony to 512 pikseli szerokości oraz wysokości. Ikona powinna być kwadratem, ale nawet jeśli nie jest, to WordPress dostosuje ją za Ciebie zaraz po tym kiedy ją dodasz.

Swój Favicon możesz stworzyć za pomocą programu graficznego takiego jak Adobe Photoshop czy darmowy Gimp. W internecie znajdziesz mnóstwo poradników jak otrzymać jakiś ciekawy efekt. Możesz też po prostu wypełnić swój kwadrat jednym kolorem, który najbardziej kojarzy się z Twoją stroną i również do pewnego stopnia będzie to spełniało swoje zadanie. Obrazek może mieć rozszerzenie png, jpeg lub gif.

Dodawanie Favicona w panelu WordPressa

Od pojawienia się aktualizacji WordPress 4.3 możesz dodać Favicon z panelu administratora. Przejdź do zakładki Wygląd, menu Personalizacja, a następnie Tożsamość witryny i wybierz plik z komputera, który stanie się ikoną twojej witryny. Dodatkowo możesz uzupełnić pola tytuł witryny, który będzie widoczny w wyszukiwarkach wraz z opisem.

tozsamosc witryny

Jeżeli dodawany obrazek przekracza rekomendowany rozmiar WordPress pozwoli Ci go poprawić. Jeżeli zaś wszystko się zgadza, zapisz zmiany i gotowe!

Teraz wystarczy, że odświeżysz witrynę i zobaczysz swoją ikonkę zaraz obok tytułu na pasku zakładek przeglądarki.

UWAGA!
Jeżeli używasz jakiejś wtyczki, która przyśpiesza stronę czyszcząc pliki Cache – wyczyść je zaraz po zapisaniu zmian, bo możesz ich nie zauważyć! Dodatkowo wyczyść dane przeglądania swojej przeglądarki:

favicon2

Dodaj również w swoim smartfonie skrót do swojej strony internetowej i sprawdź czy na ekranie głównym jest ikona witryny, którą przed momentem ustawiłeś!