Dashlane


Bezpieczeństwo

W dzisiejszym świecie czeka na nas cała masa zagrożeń nie tylko tych “fizycznych”, ale również cyfrowych. Od pewnego czasu na naszym blogu publikujemy informacje na temat cyberzagrożeń starając się propagować bezpieczne podejście do korzystania z Internetu. Najlepszą ochroną przed tego typu zagrożeniami jest ich świadomość i wiedza w jaki sposób można ich uniknąć.

Rzeczą oczywistą jest, że stawiając na bezpieczeństwo, do każdego z portali w social mediach czy kont email lub bankowych powinniśmy wybierać dobre, silne hasło, którego wygląd już kiedyś opisywaliśmy w artykule Bezpieczeństwo haseł. Jak zapamiętywać i przechowywać hasła również już pisaliśmy w Menadżery haseł, który chciałbym wzbogacić nową propozycją menadżera.

Dashlane bo o nim mowa to program do zarządzania hasłami, który umożliwia ich bezpieczne i łatwe przechowywanie oraz proste uzyskanie danych w razie potrzeby ich wprowadzenia. Oferuje on także funkcje automatycznego wprowadzania haseł, synchronizacji między urządzeniami i ochrony haseł przed nieautoryzowanym dostępem. Brzmi standardowo jak na menadżera haseł przystało prawda?

 

Czemu Dashlane?

Dashlane zapewnia bezpieczeństwo poprzez szyfrowanie danych. Wszystkie dane użytkownika są zabezpieczone przy użyciu 256-bitowego szyfrowania AES, co oznacza, że tylko użytkownik może uzyskać dostęp do swoich danych. Korzysta również z dwuskładnikowej weryfikacji (2FA), co dodatkowo znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Wszystkie dane przesyłane pomiędzy urządzeniem użytkownika a serwerami Dashlane są szyfrowane i chronione przez protokół SSL/TLS.

Menadżer jest również  zgodny z regulacjami i standardami bezpieczeństwa, takimi jak SOC 2, SOC 3 i ISO 27001. Firma stosuje rygorystyczne kontrole i procesy bezpieczeństwa, aby zapewnić, że dane użytkowników są bezpieczne i chronione przed dostępem osób nieupoważnionych.

Źródło: dashlane.com

Podsumowując, Dashlane zapewnia wysoką jakość i skuteczne zabezpieczenia danych użytkownika, dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii szyfrowania i rygorystycznych procesów bezpieczeństwa.

Jakie funkcje oferuje Dashlane?

Źródło: dashlane.com

Dark Web Monitoring

Dark Web Monitoring to funkcja, która pozwala na monitorowanie danych, takich jak adresy e-mail i hasła czy nie znalazły się w dark web czyli na czarnym rynku. W razie ich wykrycia użytkownik otrzymuje powiadomienie i może podjąć odpowiednie kroki, aby zabezpieczyć swoje konto.

Funkcja ta jest naprawdę przydatna, ponieważ wielu cyberprzestępców używa dark web jako platformy do sprzedaży lub wymiany danych użytkowników, które zostały przejęte. Monitorowanie dark web pozwala użytkownikowi na szybką reakcję w razie wykrycia wycieku danych i na ochronę swoich danych i informacji finansowych.

VPN for WiFi protection

VPN for WiFi Protection to kolejna przydatna funkcja w Dashlane, która pozwala na korzystanie z sieci VPN co pozwala na zwiększenie ochrony i prywatności użytkownika. VPN jest rodzajem bezpiecznej sieci prywatnej, która umożliwia przesyłanie danych przez Internet z zachowaniem prywatności i bezpieczeństwa.

Korzystanie z sieci VPN przy połączeniu z WiFi pozwala na uniknięcie potencjalnych zagrożeń, takich jak kradzież danych, ataki hakerskie i przechwytywanie informacji. Funkcja VPN for WiFi Protection w Dashlane automatycznie chroni połączenie użytkownika z każdą siecią WiFi, gwarantując, że wszystkie dane i informacje są bezpiecznie przesyłane i zaszyfrowane.

Dodatkowo VPN pozwala na oglądanie niedostępnych w naszym rejonie treści udostępnianych chociażby przez Netflix.

 

Czy Dashlane jest darmowe?

Odpowiedź brzmi i tak i nie. Występuje w darmowej, lecz ograniczonej wersji. Nie uświadczymy tam takich możliwości jak VPN czy monitor dark webu, lecz dalej będziemy mogli przechowywać nielimitowaną ilość haseł na jednym urządzeniu. Na dzień pisania haseł, roczny plan premium kosztuje niecałe 40 dolarów.

Źródło: dashlane.com

Czy to dużo? To zależy, choć biorąc pod uwagę wszystkie dostępne funkcje i jakość świadczonych usług warto się zastanowić i przetestować to narzędzie.

Jeżeli chciałbyś przetestować Dashlane i to aż przez 6 miesięcy za darmo, zarejestruj konto z poniższego linku.

-> dashlane.com/cs/LQ6iXLgVxlKM