Darmowe bazy zdjęć stockowych


Inne

Chyba nikt nie może mieć wątpliwości, że żyjemy w kulturze obrazkowej. Większość z nas umieszczając materiały na stronie internetowej, blogu, czy choćby publikując wpisy w mediach społecznościowych ma nie lada dylemat, kiedy przychodzi do zamieszczenia odpowiednich i łatwo dostępnych grafik.

Profesjonalne zdjęcie potrafi zdziałać cuda i tutaj przychodzi nam z pomocą jedno z dobrodziejstw internetu, a mianowicie darmowe bazy zdjęć stockowych.

 

Do przeszłości należy już płacenie za każde zdjęcie. Oczywiście zdarza się, że obraz który sobie upatrzymy jest płatny, ale większość znajdziemy za darmo w „bankach zdjęć”. Korzystanie z takich baz daje nam możliwość modyfikacji stron lub magazynów poprzez zamieszczenie odpowiednich grafik. Możemy skupić odbiorcę na pewnym punkcie strony, w którym będzie również zastosowana treść reklamowa. Piękno przyciąga, dlaczego więc nie skorzystać z darmowego źródła ?

 

Musimy wiedzieć na co możemy sobie pozwolić przy pobieraniu darmowych zdjęć. Bywa, że przy grafice wymagane jest podanie jej autora, bądź też zabronione jest jej użycie przy projekcie komercyjnym, a więc takim, z którego będziemy czerpać wynagrodzenie. Podstawowymi licencjami stosowanymi w darmowych bazach zdjęć będą:

 

CC BY – możemy pobrać i użyć zdjęcie, ale musimy wskazać kto jest autorem

 

CC0 – możemy pobrać i używać zdjęcie bez konsekwencji korzystania, czyli nie musimy podawać autora

 

CC NC – mamy zgodę na wykonanie powyższych czynności pod warunkiem, że produkt nie będzie użyty w projekcie komercyjnym

 

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych baz z darmowymi zdjęciami:

https://stock.tookapic.com/photos?filter=free

http://cupcake.nilssonlee.se

https://unsplash.com

http://freestocks.org

http://pl.freeimages.com

http://www.designerspics.com

https://pixabay.com

http://www.freemagebank.com

http://pickupimage.com

http://nos.twnsnd.co

http://www.lifeofpix.com

https://goodstock.photos

https://www.pexels.com