Czym jest serwer VPS?


Hosting

Serwer VPS (Virtual Private Server) jest wydzieloną częścią serwera dedykowanego i oznacza to, że na jednym serwerze dedykowanym jest stworzone parę wirtualnych serwerów. VPS cechuje dostęp administracyjny (root), niższą ceną o podobnych parametrach do serwerów dedykowanych oraz wybór systemu operacyjnego. W przeciwieństwie do hostingu współdzielonego na serwerach VPS można system operacyjny dostosować do potrzeb użytkownika. 🙂

Serwer VPS podobnie jak hosting współdzielony ma góry ustawione parametry serwera. W przypadku hostingu współdzielonego, gdy konto hostingowe zacznie przekraczać zasoby zaczyna się rodzić problem, bo nie zawsze zmiana planu hostingowego może rozwiązać problem. W przypadku serwera VPS wystarczy napisać do usługodawcy i parametry wirtualnego serwera mogą zostać powiększone nawet o parę razy.

VPSy wykorzystuje się głównie do potężnych stron internetowych, które wymagają dużych zasobów, do kampanii internetowych, mailngu oraz aplikacji internetowych.

Każda osoba, która zamierza kupić VPSa, ale nigdy nie miała styczności z serwerami VPS musi się liczyć z samodzielną administracją czyli wszystkie operacje wykonywane są w terminalu. Naszym oczom po zakupie VPSa nie ujrzy się podobny panel klienta jak w przypadku hostingu współdzielonego. Jednak mimo wszystko gdyby się uprzeć to można wykupić sobie subskrypcje DirectAdmina i zarządzać VPSem z panelu wykonując tylko kliknięcia myszką. Dlatego na hostingu współdzielonym można zauważyć, że niektóre plany hostingowe dorównują parametrom VPS, ale za to ich cena już dużo wyższa.

Dlatego osobiście polecamy VPSy głównie zaawansowanym użytkownikom, którzy wiedzą ,,z czym to się je”. W naszej ofercie są dostępne trzy serwery wirtualnie w cenie od 28 zł na miesiąc. Na naszych VPSach można zainstalować dowolny system operacyjny z listy poniżej:
– Centos,
– Suse,
– Ubuntu,
– Scientific,
– Debian,
– Fedora.

Poniżej zamieszczamy adres do naszej oferty:
https://atthost.pl/serwery-vps/