Blog firmowy powered by WordPress, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują


WordPress

Coraz częściej słyszymy o blogach w Internecie oraz poza nim. Od jakiegoś czasu wyrastają one jak grzyby po deszczu. Nastolatki piszą blogi, politycy piszą blogi, celebryci piszą blogi, właściwie lista nie ma końca. Zawrotny rozwój w zakresie technologii internetowych wpłynął na szybki i prosty sposób zakładania stron WWW, przez co obecnie funkcjonuje ich niezliczona ilość. A zatem obecnie każdy, kto tylko posiada komputer, Internet oraz minimalną wiedzę z zakresu obsługi komputera może założyć własnego bloga, a następnie w zupełnie samodzielny sposób nim zarządzać.
Ostatnimi czasy da się również zauważyć zwiększenie zainteresowania blogami firmowymi. Spowodowane jest to przede wszystkim faktem, iż to sami przedsiębiorcy zaczęli doceniać ich atuty. Dziennik internetowy coraz powszechniej postrzegany jest, jako idealna metoda promocji i reklamy, co bez wątpienia wpływa również na korzystny wizerunek firmy. Co więcej tego typu działalność internetowa rzutuje na zwiększenie sprzedaży produktów i usług, a także oddziałuje na relację przedsiębiorstwo- klient. Blog firmowy, to także zasadnicze źródło wiedzy i informacji, a fachowo prowadzony pozwala na bezpośredni, natychmiastowy i szczery kontakt z konsumentem. Poniżej kilka zasadniczych argumentów, dla których należy przemyśleć prowadzenie firmowego dziennika internetowego.

Blog poprawia widoczność firmowej strony w wyszukiwarkach internetowych.

W dzisiejszych czasach znajdujemy potrzebne nam informacje za pomocą wyszukiwarek internetowych, jak np. Google. A zatem im większą liczbę stron i tekstu ma Twój blog, tym dużo większe prawdopodobieństwo, że ktoś wpisując w wyszukiwarkę konkretną frazę, trafi właśnie na Twoją stronę. Systematycznie uaktualniany blog jest jednym z efektywniejszych sposobów, aby zintensyfikować liczbę odwiedzin na Twojej stronie internetowej, a także zwiększyć promocję Twojej marki w internecie.

Prowadzenie bloga pomnaża Twoje zyski.

Blog firmowy to bez wątpienia przestrzeń powiązana z danym towarem, bądź usługą. I choć z jednej strony nie może być miejscem, w którym co chwilę użytkownika atakuje komunikat „Kup mnie”, to jednak mimo wszystko możliwe jest takie zagospodarowanie przestrzeni, aby na stronie umieścić element „Call to action”. Dzięki temu z pewnością zaistnieje szansa sprzedaży lub też konwersji, a co więcej, im częściej blog jest uaktualniany, a tym samym więcej linków trafia do Internetu, tym większe prawdopodobieństwo, że klient trafi właśnie na niego. To z kolei przekłada się na zainteresowanie przedstawianą ofertą i w konsekwencji prowadzi do sprzedaży towarów, bądź usług firmy.

Blog wpływa na budowanie autorytetu i wiarygodności Twojej firmy.

Systematyczne i merytoryczne artykuły na temat danej branży, czy też usług budują Twój wizerunek w oczach nabywców, konkurentów, jak i partnerów biznesowych. Wypracowany na tej podstawie autorytet sprawia, że coraz więcej osób zaczyna nie tylko dostrzegać Twoją firmę, ale również traktować ją poważnie. Opinia i zdanie wypowiadane na łamach bloga zaczynają mieć coraz większą wartość, a jeśli za jakością Twojego dziennika elektronicznego idzie także jakość usług, to z pewnością odzwierciedli się to również znaczącą ilością nowych zleceń. Każdy kolejny wpis buduje relacje z nowymi, potencjalnymi klientami, a pamiętaj, że ludzie są zdecydowanie bardziej skorzy do zakupu artykułów lub usług od firm, które dobrze znają.

Dzięki pisaniu bloga firmowego stajesz się ekspertem w swojej dziedzinie.

Zamieszczając w sieci swoją opinię, czy poradniki dotyczące konkretnych tematów lub usług (np. testy kamer cyfrowych, czy recenzje interesujących książek) w oczach Twoich odbiorców oznacza to, że wiesz co sprzedajesz. Twoje zdanie wyrażane na blogu zaczyna liczyć się coraz bardziej, a Ty jesteś postrzegany, jako ekspert. Konsumenci o wiele chętniej nabywają towar od firmy, która zarekomenduje i poleci im odpowiedni produkt, a co więcej doradzi jak umiejętnie z niego korzystać.

Blog, jako doskonałe narzędzie komunikacji.

Blog może być doskonałym narzędziem dostarczania klientom informacji na temat nowych produktów, promocji, czy zmian zachodzących w firmie. Zręcznie przygotowany tekst o nowościach z pewnością jest w stanie przyciągnąć spore grono potencjalnych klientów. Opisywany produkt będzie zauważony przez wszystkie osoby śledzące Twojego bloga, a Ty będziesz w stanie zaprezentować go znacznie szerzej i dokładniej, niżeli w swoim katalogu. Co więcej blog pełni rolę serwisu komunikacyjnego pomiędzy firmą, a konsumentem. Dzięki temu szybko i sprawnie jesteś w stanie odpowiadać na wszelkie zapytania klientów, a także uzyskiwać od nich przydatne opinie i komentarze. A aktywny w kontaktach z klientami przedsiębiorca z pewnością pozyska ich przychylność i zaufanie.

Prowadzenie bloga firmowego – nowy wymiar współczesnego marketingu.

Pisanie bloga branżowego jest strategią inbound marketing, czyli tzw. marketingu przychodzącego będącego opozycją do standardowych metod opierających się na agresywnej formie reklamy, takiej jak np. spoty reklamowe, czy bilbordy. Prowadzenie firmowego dziennika internetowego opiera się na wypracowaniu świadomości marki, a także zbudowaniu długotrwałej relacji z klientem, której podstawą jest dwustronna komunikacja poprzez czynny udział wszystkich stron. Powszechnie dostępne i używane platformy do prowadzenia blogów są zupełnie darmowe, a jednocześnie dają realną możliwość stworzenia wysokiej jakości stron internetowych. A zatem obecnie pisanie bloga jest nie tylko proste, ale i całkowicie bezpłatne.

Blog firmowy oparty na WordPress’ie

Znaczna część osób porzuca (i to już na samym starcie!) pomysł o rozpoczęciu swojej przygody z blogowaniem. Najczęstszą, a zarazem najbardziej prozaiczną przyczyną jest obawa o barierę techniczną, czyli zainstalowanie i zbudowanie dobrego bloga, a następnie samodzielne nim administrowanie. A przecież w sieci dostępnych jest wiele darmowych systemów CMS z WordPress’em na czele, za pomocą których w łatwy, a przede wszystkim intuicyjny sposób można zamieścić bloga w sieci. W WordPress’ie dodawanie zdjęć i filmów, edycja wpisów, a także zarządzanie panelem administracyjnym w żadnym wypadku nie wymaga umiejętności programowania. Dodatkowo możemy instalować wiele dodatków tak zwanych pluginów (wtyczek) np. do obsługi facebooka, naszej klasy czy twittera. Co więcej eksperci z naszego działu technicznego nieustająco służą pomocą oraz wparciem i na pewno nie pozwolą nikomu zginąć w odmętach Internetu.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach pisanie bloga firmowego to nie przywilej, a raczej konieczność! Dzienniki elektroniczne są rewelacyjnym, potężnym, a jednocześnie tanim instrumentem do promocji Twojej firmy, które ez wątpienia są w stanie wznieść Twój biznes na wyżyny internetowych wyszukiwarek. To zaś z całą pewnością przekłada się: po pierwsze na przychylny i pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa, a po drugie na zyski. Jeśli nadal rozważasz prowadzenie własnego, firmowego bloga, nie zastanawiaj się ani chwili dłużej- zacznij działać. To rewelacyjna przygoda, dzięki której masz możliwość nie tylko poszerzyć swoje umiejętności, ale również wpłynąć na rozwój własnej firmy.