WordPress- zapisywanie jako oczekujące


Hosting

Załóżmy, że nie jesteś jedynym administratorem swojej strony WordPress i potrzebujesz akceptacji, czy też opinii kogoś jeszcze, zanim zamieścisz na niej treści. Ewentualnie z jakiś powodów chcesz jeszcze raz przemyśleć koncepcję, czy spójność artykułu, zanim udostępnisz go w Internecie, gdzie coś raz opublikowanie, nigdy już nie znika. Wszyscy wiemy, że Internet nie zapomina!

WordPress w swojej doskonałości udostępnił dla nas możliwość oznaczania i zapisywania dodawanego wpisu, jako stan “Oczekuje na Przegląd”, czyli parafrazując ” Nie jestem przekonany, czy to dobry moment, żeby podzielić się tym w danej chwili, czy w ogóle kiedykolwiek”.

  • Kiedy edytujesz, bądź dodajesz wpis, po prawej stronie w zakładce “Opublikuj” znajdziesz “Stan”, który możesz edytować. Domyślnym ustawieniem Stanu jest szkic.

zapisywanie, jako oczekujące

  • Zamieniamy “Stan” na “Oczekujące na przegląd”, po czym klikamy “Zapisz jako oczekującą na przegląd”. UWAGA! Nie klikaj przypadkiem “Opublikuj”, gdyż wiąże się to z zamieszczeniem wpisu na stronie.

zapisywanie, jako oczekujące2

  • Przejdź do zakładki “Wpisy”- “Wszystkie wpisy”.
  • Jak widzisz pojawił nam się wpis oczekujący na przegląd.

zapisywanie, jako oczekujące3

Po publikacji wpisu, zostanie on automatycznie przeniesiony do zakładki “Opublikowane”.

Jak widzisz WordPress zapewnia nam możliwość odpowiedniego zarządzania treściami, którymi dzielimy się za pomocą tej właśnie platformy. Opcja “Oczekuje na przegląd” pojawia się nie tylko przy wpisach, ale również przy stronach.

Jest to idealne narzędzie do zapisania gotowego projektu przed jego publikacją.